
Fornøyd og glad gjeng fra BoNo Bolig. Fra venstre; Anders Hammersland (prosjektsjef), Erik Z Teigland (salgs- og markedssjef), Christer Haraldsen (Utviklingsdirektør) Foto: BoNo Bolig
Sist oppdatert: 12-02-2026 Pressemelding
To gullmedaljer til BoNo Bolig for kundetilfredshet
Bergensselskapet BoNo Bolig scorer «all-time-high» på Prognosesenterets kåring av boligutviklere med høyest kundetilfredshet. BoNo oppnådde 86 av 100 poeng samlet for alle overleverte prosjekter.
Så høye tall har ikke vært målt før.
I tillegg skåret de 93 poeng for prosjektet Nyhavn 4, og vant dermed også prisen for beste prosjekt i overleveringsfasen.
Målingene bygger på kundetilfredshet blant rundt 50 av landets største boligutviklere.
Vår viktigste oppgave
- Denne prisen betyr utrolig mye for oss og er virkelig en tillitserklæring fra våre kjøpere.
- Vi har jobbet dedikert med å bygge en god kultur for kundehåndtering, hvor alle ansatte i selskapet og våre samarbeidspartnere i prosjektene spiller en viktig rolle i å påvirke kundens totalopplevelse, forteller Ander Anders Hammersland, prosjektsjef i BoNo Bolig.
- Å kjøpe bolig er kanskje den største investeringen mange gjør.
- Da er det vår viktigste oppgave å sørge for at kunden opplever å bli godt ivaretatt og at boligen har de kvalitetene som er forespeilet, tilføyer Hammersland.
BoNo Bolig har selv stått for salget av samtlige leiligheter i Nyhavn 4.
Krevende utmerkelse
Selskapet er tydelig på at det har gitt tett og løpende dialog med boligkjøperne gjennom hele prosessen. Det har gitt en unik mulighet til å følge kundene tett fra første møte til overlevering.
Den direkte kontakten har gjort organisasjonen mer bevisst på forventninger, detaljer og behov for oppfølging underveis.
- Vi er stolte og svært takknemlige for innsatsen som hele teamet vårt har lagt ned i konsernet, sammen med dyktige entreprenører, leverandører og samarbeidspartnere.
- Dette er en svært gjev og krevende utmerkelse å få.
- Den motiverer oss til å fortsette å levere kvalitet, innovative løsninger og gode boliger, hele tiden med kunden i fokus, sier Joakim Bakke, administrerende direktør i BoNo Bolig.
Backe Prosjekt og Harbak Gruppen
BoNo Bolig, som er 50 prosent eid av Backe Prosjekt og 50 prosent eid av Harbak Gruppen, ble etablert i 2020. Eierne er imponert over hva selskapet har fått til i løpet av den relativt korte tiden det har eksistert.
- Her har lærlingen blitt mester, sier Bjørn Tore Hagness, styreleder i BoNo Bolig og administrerende direktør i Backe Prosjekt.
- Siden oppstarten har vi vært klare på viktigheten av å jobbe med kundemålinger og Backe Prosjekt, og BoNo Bolig har hatt et tett samarbeid.
- Backe Prosjekt har tidligere vunnet prisen for beste selskap 10 ganger, senest i 2024.
- Når BoNo score på 93 poeng og 100 prosent deltakelse i kundeundersøkelsen på et av prosjektene, viser de at vi i Backe Prosjekt fremdeles har noe å jobbe med.
Nyhavn 4 består av 23 leiligheter og ligger i Sandviken, i gåavstand til Bergen sentrum.
Godt ivaretatt hele veien
Prosjektet er utviklet av BoNo Bolig i samarbeid med Sweco Architects, med Stoltz Entreprenør som totalentreprenør.
En av de første som kjøpte bolig i prosjektet var Audun Dragset.
- Vi er svært fornøyde med boligen og med BoNos oppfølging underveis. Kommunikasjonen har vært god helt fra prosjekteringsfasen og frem til overlevering.
- Vi har følt oss godt ivaretatt og vi har fått rom til å gjøre leiligheten til vår bolig slik vi ønsker den.
- Hele veien har vi opplevd at de følger opp håndverkere på en god måte og sikrer god fremdrift. Vi har kjent på trygghet og hatt stor tillit til BoNo gjennom hele prosessen, sier Dragset.







