Divisjonsdirektør for Arkitektur og bygg i Asplan Viak, , Lise Haaland Eriksen, gleder seg over fornyet tillit hos Oslobygg. Foto: Asplan Viak / Nina E Rangøy
Sist oppdatert: 12-03-2025 Pressemelding 

Asplan Viak har signert ny rammeavtale med Oslobygg

Asplan Viak har fått fornyet tillit og er tildelt rammeavtale med Oslobygg om arkitekttjenester.

Tøyenbadet er et av mange prosjekter Asplan Viak og Oslobygg har samarbeidet om.

- Nå ser frem til å bidra til gode og bærekraftige prosjekter til glede for Oslos befolkning, sier Lise Haaland Eriksen, divisjonsdirektør for Arkitektur og bygg i Asplan Viak. 

Stolte av fornyet tillit

Avtalen omfatter hovedsakelig tjenester fra arkitekt, ansvarlig søker, planrådgiver, landskapsarkitekt interiørarkitekt samt BIM-koordinator.

-Gjennom mange år har vi hatt et tett og godt samarbeid med Oslobygg.

- Vi er stolte og glade for å få fornyet tillit - og ser frem til å bidra til gode og bærekraftige prosjekter til glede for Oslos befolkning, sier Lise Haaland Eriksen, divisjonsdirektør for Arlitektur og bygg i Asplan Viak.

Oslobygg er Oslo kommunes eiendomsforetak og en av landets største byggeherrer, og eiendomsforvaltere med mer enn 2,7 millioner kvm. i porteføljen.

Asplan Viak har gjort flere prosjekter med dem som oppdragsgiver, blant annet det nye Tøyenbadet.

Estimert behovet 450 millioner kroner

- Oslobygg hadde store ambisjoner for miljø- og innovasjon i dette prosjektet og sammen pushet vi grensene for å finne de beste løsningene.

- Gjennom den nye rammeavtalen får vi nå muligheten til å fortsette det gode samarbeidet og det ser vi virkelig frem til, sier Halvard Heskestad Waage, Asplan Viaks gruppeleder for arkitektur i Oslo og hovedarkitekt på Tøyenbadet.

Oslobygg anslår et estimert behovet for arkitekttjenester i avtaleperioden på omlag 450 millioner kroner. Totalt 8 leverandører vil dele avropene som følger av avtalen.

Prosjektene vil være varierende i art, størrelse og kompleksitet, med en oppdragsgiver som blant annet har helsebygg, skoler, kulturbygg og idrettsanlegg i sin portefølje.