Kristin Olsson Augestad og Grethe Bergly. Foto: Multiconsult 
Sist oppdatert: 01-10-2025 Pressemelding 

Nytt maktgrep skal styrke Multiconsult i Norge og utlandet

Fra og med 1. oktober endres konsernledelsen i Multiconsult group og ledergruppen i Multiconsult Norge.

Multiconsult endrer toppledelsen for å styrke både konsern og nasjonal virksomhet. Med en tydeligere ansvarsfordeling mellom konsernsjef og direktør for Norge skal selskapet få bedre fokus på strategi, vekst, og effektiv drift.

Grethe Bergly vil rendyrke rollen som konsernsjef, mens Kristin Olsson Augestad tiltrer som administrerende direktør for Multiconsult Norge.

100 prosent fokus 

- Multiconsult Norge er uten tvil den største motoren i gruppen og vi tar nå grep slik at våre dyktigste ledere kan bruke hundre prosent av sin kapasitet på å sikre at vi når våre mål i Norge.

- Samtidig har vi satt ambisiøse vekstmål utenfor Norge og vi er avhengig av at konsernledelsen kan ha dette som sitt hovedfokus.

- Med dette grepet får vi to meget kompetente ledergrupper og et tydeligere skille mellom Multiconsult Group og Multiconsult Norge, sier konsernsjef Grethe Bergly.

- Jeg benytte anledningen til å takke de som går ut av konsernledelsen for deres formidable bidrag til de gode resultatene vi har oppnådd.

- Jeg er full av takknemlighet for den innsatsen dere har nedlagt, og ser frem til å følge utviklingen deres i Multiconsult Norge i tiden fremover, sier Bergly.

Gleder seg til å komme i gang

Kristin O. Augestad ser frem til å starte i sin nye rolle som leder for Multiconsult Norge.

- Multiconsult Norge er et fantastisk selskap, ikke minst på fordi vi har så mange dyktige medarbeidere innenfor et bredt spekter av fagområder.

- Jeg er veldig stolt over å lede en så kompetent organisasjon og gleder meg til å komme i gang, sier Augestad.

Grethe Bergly varslet i mars at hun ønsker å gå av som konsernsjef i Multiconsult. Selskapets styre er i gang med å finne en ny konsernsjef og Bergly vil fylle denne rollen til hennes etterfølger er på plass.

Ledergruppene i Multiconsult fra og med 1. oktober

Konsernledelse:

  • Konsernsjef: Grethe Bergly
  • Konserndirektør | Økonomi og virksomhetsstyring /CFO: Ove B. Haupberg
  • Konserndirektør | Digitalt: Geir Juterud
  • Konserndirektør | HR & Kommunikasjon: Kari Nicolaisen
  • Konserndirektør | Bærekraft: Agathe Bryde Schjetlein
  • Konserndirektør | Administrerende direktør Multiconsult Norge: Kristin Olsson Augestad
  • Konserndirektør | Arkitektur: NN – rekruttering pågår
  • Konserndirektør | Internasjonal: Grethe Bergly (inntil ny konsernsjef er på plass)

Ledergruppen i Multiconsult Norge:

  • Administrerende direktør: Kristin Olsson Augestad
  • Direktør region Oslo: Leif Olav Bogen
  • Direktør region Norge: Kari Dowsett
  • Salgsdirektør: Thor Ørjan Holt
  • Direktør oppdragsportefølje: Geir Juterud
  • Økonomidirektør: Tonje Skjefstad Kristiansen
  • HR-direktør: Kari Nicolaisen
  • Direktør operations: Johan Arntzen
  • Direktør digital design og innovasjon: Geir Juterud
  • Bærekraftdirektør: Agathe Bryde Schjetlein
  • Kommunikasjonsdirektør: Lars Nermoen

Den nye ledelsesstrukturen gir Multiconsult mulighet til å kombinere sterk konsernledelse med fullt fokus på Norge. Endringen skal gi raskere beslutningsprosesser, tydeligere rollefordeling og styrket konkurransekraft i en bransje i endring.