Etter 18 år som daglig leder ved Moelven Trysil AS ønsker Runar Pettersen seg nye utfordringer i selskapet.
Daglig leder Runar Pettersen går inn i rollen som salgs- og prosessjef ved Moelven Trysil AS. Foto: Moelven
Sist oppdatert: 26-02-2026 Pressemelding 

Gir seg som daglig leder etter 18 år

Etter 18 år som daglig leder ved Moelven Trysil AS ønsker Runar Pettersen seg nye utfordringer i selskapet.

Han går nå inn i rollen som salgs- og prosessjef, men fortsetter som daglig leder frem til en etterfølger er på plass.

Ledige stillinger innen bygg og anlegg

Rendyrket fagrolle

Pettersen har vært en sentral skikkelse i utviklingen av Moelven Trysil gjennom mange år og har levert solide resultater.

Nå har han etter eget ønske bedt om å gå over i en annen stilling. Styret i selskapet er fornøyd med å få beholde kompetansen hans, i en mer rendyrket fagrolle. 

- Runar er en særdeles kompetent trelastmann. Når han nå ønsker nye oppgaver, er vi veldig glade for at han blir værende i Moelven Trysil.

- I rollen som salgs- og prosessjef får han brukt styrkene sine fullt ut, sier styreleder i selskapet og divisjonssjef i Moelven Wood, Lars Storslett. 

Starter jakten på ny daglig leder 

Styret går nå i gang med å finne en ny daglig leder for bedriften. 

- Vi er takknemlige for at Runar fortsetter i lederstolen til vi har funnet riktig person til å ta over, sier Storslett. 

Runar selv beskriver overgangen som både naturlig og inspirerende. 

- Jeg ønsker å få brukt spisskompetansen min mer og ser fram til å kunne konsentrere meg enda tydeligere om salgs- og produksjonsprosessene våre.

- Jeg trives utrolig godt i Moelven, men etter 18 år som daglig leder tenker jeg at det er sunt å gi fra seg stafettpinnen, sier Pettersen. 

Vil du ha nyheter fra bygg, VVS og AI rett i feeden din? Følg oss på LinkedIn eller Facebook: