Fornøyde samarbeidspartnere på tomten på Sandsli i Bergen. Fra venstre; Sissel Brattfjord og Christian Flølo Geithus fra Selvaag Bolig, og Håvard Tjore, Ronny Steinsvik, Jann Even Longva og Camilla Eide fra Skanska. Foto: Skanska
Sist oppdatert: 10-04-2025 Pressemelding 

Skanska skal bygge for Selvaag Bolig i Bergen

Skanska og Selvaag Bolig har signert kontrakt om byggingen av det første byggetrinnet i Sandsliåsen Park til en kontraktsverdi på 187 MNOK.

Prosjektet omfatter 72 nye leiligheter og blir en del av transformasjonen på Sandsli i Bergen.

Skaper levende nabolag

- Med prosjekter som dette får vi vist frem styrken og kompetansen Skanska har som boligbygger.

- Vi bygger ikke bare boliger – vi skaper levende nabolag der folk kan føle seg hjemme. Det er en ære å få bygge for en av de største utbyggerne i Bergen.

- Vi takker for tilliten og ser frem til starten på et godt samarbeid, sier Håvard Tjore, distriktssjef i Skanska.

Sandsliåsen Park. Ill: Northern Visual

Fra 42 til 127 kvadratmeter

Prosjektet, som har panoramautsikt mot Håvardstunvatnet og kort gangavstand til Bybanen, består av 72 leiligheter fordelt over tre bygninger og utføres i et enkelt byggetrinn.

Leilighetene varierer i størrelse fra 42 til 127 kvadratmeter. Byggene bindes sammen med en felles park utstyrt med møteplasser og grøntarealer for beboerne.

Fiskarhedenvillan – Mer enn bare et ferdighus

Har blitt godt mottatt

- Selv om boligmarkedet har vært utfordrende, så har vi klart å realisere en rekke prosjekter. Sandsliåsen Park er ett av disse og vi har hatt en bra salgsstart.

- Skanska vant anbudet og vi ser frem til at de skal bygge dette flotte prosjektet, sier Christian Flølo Geithus, regionsjef i Selvaag Bolig ASA.

Rammetillatelsen er allerede på plass og grunnarbeidene skal starte til våren. Prosjektet ferdigstilles og overleveres 4. kvartal 2026.