
Niels Christian Nielsen er ny regiondirektør i Optimera for Region midt. Foto: Optimera
Sist oppdatert: 05-09-2022
Blir ny direktør for Region midt i Optimera
Optimera melder t de har ansatt Niels Christian Nielsen som direktør for Region midt. Nielsen har lang fartstid fra entreprenørsiden og skal bidra til videre vekst i regionen.
Regiondirektørene i Optimera har ansvar for daglig ledelse av regionens virksomhet, medarbeidere og strategigjennomføring. De har resultat- og budsjettansvar med lønnsomhet i fokus og skal støtte regionorganisasjonen i arbeidet med å skape fornøyde kunder og optimal drift.
Niels Christian Nielsen er Master of Business fra Queensland University of Technology.
Til Optimera kommer han fra stillingen som innkjøpssjef i Skanska hvor han har ledet arbeidet med anskaffelser i Nord-Norge og Midt-Norge inkludert Møre og Romsdal. Fra entreprenørsiden har Nielsen også bakgrunn fra anbuds- og kalkulasjonsprosesser, samspillsprosjekter og produksjonsledelse.